ملکا ذکر تـو گـویم که تـو پاکــی و خدایــی        نروم جز به همان ره که توام راه نمایی

همه در گاه تو جویم همه از فضل تو گویم        همه توحید تو گویم که به توحید سزایی

چرا همايش برگزار مي شود ؟

قريب دو دهه است که بسياري از دستگاههاي اجرائي ،‌سازمانها ، نهادها و ارگانهاي بخش دولتي و خصوصي و دانشگاهها در کشور ،‌با اهدافي از پيش تعيين شده و به طور سالانه ، به برگزاري همايشهاي علمي ، تخصصي تحت عناويني چون :

کنفرانس ، کنگره ، سمپوزيوم ، جشنواره ،‌گردهم آئي ، هم انديشي و نظاير آن در سطح ملي و بين المللي ، بين يک تا سه روز اقدام مي نمايند .

اين همايش ها با هر هدفي که برگزار شود ،‌بيش از هر چيز از حضور و وجود سازمانهائي زنده ،‌پويا و اثرگذار در کشور حکايت دارد که مديران و مسئولان آن مي خواهند مخاطبين خود را از آخرين اطلاعات ، دستاوردها و تحولات انجام گرفته آگاه نموده  و يا مخاطبين خود را با تجارب به کار گرفته شده توسط ديگران آشنا سازند . 

         <<  بشارت باد آنان که مي شنوند گفته ها را >>
                           <<    وپيروي مي کنند از بهترين ها >>
                                                                                                       (الزمر-17)

 

ساختار برگزاري يک همايش .

 مسئولان برگزارکننده همايش ها ، براي برپائي چنين نشست هائي با استفاده از يک ساختار شبه سازماني ، اجزاء و عناصر اجرائي کار را که در همه جا مرسوم است ،‌ معلوم مي نمايند مانند : کميته يا شوراي سياستگزاري ،‌کميته يا شوراي علمي ،‌کميته راهبري ،‌کميته اجرائي ،‌دبيرخانه اجرائي و مرکب از مديران و مسئولان و کارشناسان عرصه کار و کاربرد و انديشمندان و صاحبنظران حوزه فکر و انديشه و نظر يعني  دانشگاه ، محور اصلي همايش را تعيين و تبيين مي نمايند و بر آن اساس فراخوان مقاله مي دهند . در يک زمان خلاصه مقالات را با فونت از پيش تعريف شده دريافت مي نمايند و پس از بررسي و دسته بندي و ارزش گذاري براي ارائه در صحن همايش يا چاپ در کتاب خلاصه مقالات ويا ارائه به صورت پوستر ،‌خواهان دريافت اصل مقاله توسط نويسندگان مي شوند . سپس برنامه اجرائي شامل سخنرانان اصلي ( کليدي ) ،‌ارائه دهندگان مقالات در سالن اصلي يا سالنهاي جانبي ،‌تشکيل پانلهاي تخصصي ، چگونگي استقرار نمايشگاه هاي تخصصي و نمايشگاه کتاب و برگزاري مراسم اختتاميه تنظيم مي شود . دبيرخانه نيز بسته هايي شامل کتاب خلاصه مقالات ، برنامه ،‌لوح فشرده ،‌کتاب ، بروشور و ...... را در کيف هاي مخصوص همايش آماده مي کند . در واقع همه چيز از ماهها پيش برنامه ريزي شده است و اينک روز برگزاري است . همايش پس از تلاوت آياتي از کلام خداوندي و اداي احترام به سرود مقدس جمهوري اسلامي ايران، شروع مي شود. سئوال اينجاست. با چه کسي ؟ اين شخص کيست ؟ به چه نامي ناميده مي شود ؟ چه وظايفي دارد ؟ او:

مجري ، ارائه دهنده عصاره حداقل شش ماه فعاليت و کار و تلاش و برنامه ريزي هاي مسئولان دست اندر کار همايش است.

       نتيجه بررسي هزاران برگ نظر سنجي از شرکت کنندگان دهها همايش مي گويد هرقدر به حضور يک مجري با تجربه و مسلط در روزهاي برگزاري همايش بهاء داده شود ،‌ميزان اقناع و ترغيب مخاطبين طي روزهاي حضور در همايش بسيار بالا خواهد بود و مخاطب را براي حضور در همايشهاي بعدي مشتاق تر مي سازد .

 

    خداوند بزرگ را سپاس که :

 از سال 1369 تا اين لحظه ،‌توانايي گويندگي (مجري) روز برگزاري همايش هائي تحت عنوان ،‌کنگره ،‌کنفرانس ، گردهم آيي ،‌جشنواره و ..... را به اينجانب بخشيده و ياري داده است تا پيام ،‌ اهداف و نقطه نظرات مسئولان سازمان برگزارکننده را به نحوي اثر بخش به مخاطبين انتقال دهد و دراينجا از ايمان و اعتماد مديران و مسئولان سازمانهاي برگزارکننده که تا کنون اجراي مجامع خود را به اين مجري سپرده اند سپاسگزار است اما :

     ـــــــــــ‌ــــــــــــ هرچند غرق بحر گناهم زصد جهت ــــــــــــــــــــــــــــــــ      ـــــــــــــــــــــــ تا آشناي عشق شدم ،‌ زاهل رحمتم   ـــــــــــــــــــــــ (حافظ)

شما بازديد کننده محترم مي توانيد در بخش فعاليتها فهرست  موارد گويندگي و يا اجراي مراسم از سال 1369 را مورد ملاحظه قراردهيد ،وبا افتخار آمادگي خويش را براي همکاري در روز برگزاري هرگونه مجامع آن سازمان محترم در سايه صدها تجربه اي که بدست آمده است ،‌اعلام مي دارد .